ŠUP-RUP Brigáda

9.3.2023 zverejnil/a brodske_obec.

Kategória

Vážení spoluobčania,

dovoľte mi poďakovať sa miestnej organizácii rybárskeho zväzu za zorganizovanie brigády čistenia našej obce. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa na brigáde zúčastnili, či už organizácie alebo jednotlivci a prispeli tak k dobrej veci, čisteniu nášho okolia a zlikvidovaniu nelegálnych skládok.

Je až neuveriteľné koľko odpadu bolo nazbieraného. V hrubom odhade okolo 6 kontajnerov na veľkoobjemový odpad. V súčasnosti sú v obciach a mestách k dispozícii zberné dvory alebo zberné miesta, vývoz komunálnych odpadov a vývoz separovaného odpadu, ktorý je bezplatný.

Je zarážajúce, ako stále v dobe, keď sa kladie dôraz na životné prostredie a separáciu odpadov sa nájdu jedinci, ktorí bez nejakých problémov vysypú odpad v lese, popri cestách, na poliach a dehonestujú tým našu obec, okres, kraj, štát.

Ešte raz ďakujem všetkým zúčastneným.

Ing. Vladimír Kocúr,
starosta obce