Preskočiť na obsah

ŠUP-RUP Brigáda

Zverejnené 9.3.2023.

Kategória

Vážení spoluobčania,

dovoľte mi poďakovať sa miestnej organizácii rybárskeho zväzu za zorganizovanie brigády čistenia našej obce. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa na brigáde zúčastnili, či už organizácie alebo jednotlivci a prispeli tak k dobrej veci, čisteniu nášho okolia a zlikvidovaniu nelegálnych skládok.

Je až neuveriteľné koľko odpadu bolo nazbieraného. V hrubom odhade okolo 6 kontajnerov na veľkoobjemový odpad. V súčasnosti sú v obciach a mestách k dispozícii zberné dvory alebo zberné miesta, vývoz komunálnych odpadov a vývoz separovaného odpadu, ktorý je bezplatný.

Je zarážajúce, ako stále v dobe, keď sa kladie dôraz na životné prostredie a separáciu odpadov sa nájdu jedinci, ktorí bez nejakých problémov vysypú odpad v lese, popri cestách, na poliach a dehonestujú tým našu obec, okres, kraj, štát.

Ešte raz ďakujem všetkým zúčastneným.

Ing. Vladimír Kocúr,
starosta obce