Máj, máj, máj zelený....

Máj, máj, máj zelený....
Mesiac máj sa vo všeobecnosti považuje za obdobie lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. Najvýznamnejšie postavenie medzi rastlinami mal vo zvykoch tohto obdobia strom, ktorý sa v tejto súvislosti označuje ako máj.
Ako máj slúžili najmä vysoké rovné stromy - smreky zbavené kôry. Ich vrcholce sa zdobili pestrofarebnými stuhami.
Zvyk stavania májov sme v zmenenej podobe udržali aj dnes, v tejto ťažkej dobe. Postavili sme jeden ovenčený stromček ako symbol mája pri kultúrnom dome.

Rozhlas 11.5.2020

Vedúca pošty Brodské
oznamuje občanom, že hľadá náhradného doručovateľa. Bližšie informácie na pošte v Brodskom osobne alebo na t.č. 034/6591100.
 
HB Mäso
príde v utorok 12.5.2020 na Nám. SNP od 8:30 hod. do 10:00 hod. predávať bravčové a hovädzie mäso, mäsové výrobky v akciových cenách.

Slovenský zväz záhradkárov Malacky - Pomoravie

upozorňuje záhradkárov na značný výskyt listových vošiek na ovocných drevinách, čo sa považuje za dôsledok suchého a veterného počasia, ktoré rozširovaniu sa vošiek vyhovuje. Listové vošky sú zaregistrované na všetkých ovocných druhoch včetne marhúľ. Keďže vošky sú prenášačmi vírusom, OV odporúča vykonať v prípade zistenia ich prítomnosti postrek niektorým z uvedených prípravkov:
Dursban 480 EC kontaktný
Reldan 22 kontaktný
Neemazal T/S hĺbkový
Pirimor 50 WG hĺbkový
Decis Protech kontaktný
Karate Zeon kontaktný
Pre zlepšenie účinku prípravkov je potrebné použiť zmáčadlo. Zároveň pripomíname zamedzenie prístupu mravcov do korún stromov použitím lepových pásov a nevysychajúcich lepidiel na kmene. Nálet obalovačov na ovocné druhy pretrváva, ale v menej významných počtoch, takže postrek sa zatiaľ neodporúča. V prípade nejasností k tejto problematike môžte využiť na položenie Vašich otázok nasledovné kontakty:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefón :0949700907

Rozhlas 7.5.2020

Súkromný pestovateľ z Dunajskej Stredy
príde zajtra 8.5.2020 od 8:00-11:00 hod. na námestie SNP predávať nové zemiaky, jahody, šalát, rajčiny, reďkovky, uhorky a iné ovocie a zeleninu.
 
Obuvnícka firma z Partizánskeho
ponúka pred kultúrny dom na predaj jarnú a letnú pánsku a dámsku koženú obuv a to: poltopánky, lodičky, mokasíny, kožené šľapky, sandále a papuče. Ďalej obuv turistickú, športovú a pracovnú a to: tenisky, botasky, baganče, kanady, gumáky a kopačky. Ponúkajú sortiment za výhodné ceny.
 
Oznam pre dôchodcov poberajúcich dôchodok zo zahraničia
Oznamujeme dôchodcom, ktorí poberajú dôchodky zo zahraničia, že tlačivo o žití nemusí byť overené na matrike. Tlačivo o žití treba vlastnoručne podpísať , uviesť dôvod, prečo nie je podpis overený (napr. „koronavírus“) a zaslať poštou alebo skenom prostredníctvom e-mailu na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
 
Súkromný pestovateľ
príde 8.5.2020 na Nám. SNP od 7:00 hod. predávať priesady: kaleráb, kapusta, zeler, karfiol, brokolica, šalát, mojarán, bazalka, rajčiny, paprika, šalátové uhorky, cuketa a iné.

Farský úrad

oznamuje, že sv. omša bude v nedeľu 10.5.2020 o 10:00 hod. na farskom dvore. Vstup len v rúškach bočnými bránami.

Rozhlas 6.5.2020

Slovenská pošta, a.s.
s účinnosťou od 6.5.2020 ruší zákaz vstupu pre verejnosť na pobočku pošty v čase od 9:00 hod. - do 11:00 hod. iba osobám nad 65 rokov. Vstup je povolený bez vekového rozdielu.
 
Obecný úrad Brodské
oznamuje, že vo štvrtok 7.5.2020 sa budú vyvážať popolnice.
 
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks