Poďakovanie voličom

Poďakovanie voličom
Vážení občania,
 
Ďakujem Vám za dôveru a podporu, ktorú ste mi prejavili v Komunálnych voľbách 2018. Ďakujem Vám aj v mene novozvolených a staronových poslancov, ktorým touto cestou srdečne blahoželám. Som presvedčená, že je v záujme všetkých, ktorí sme boli zvolení na svoje posty, aby posunuli život v našej obci dopredu v prospech ľudí a verím, že spoločnými silami dokážeme naplniť naše ciele a predsavzatia. Je to pre nás záväzok, aby sme riešili nielen veľké projekty ako cesty a chodníky, ale aj každodenné problémy Vás obyvateľov našej obce a týmto posunieme našu obec o kus ďalej. Som hrdá na svoju obec a na občanov Brodského. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí nás podporili a urobím všetko pre to, aby som Vašu dôveru nesklamala.
 
Anna Krídlová

Fašiang 2015

Pod šable, pod šable, múj miuí pane, dajte nám suaniny jako dvje duaňe.

Ani sme sa nenazdali a po vianočnom období nám pomaly klope na dvere veľká noc. Ale ešte pred ňou je tu obdobie fašiangov.  Fašiangy sú obdobím od Troch kráľov až do polnoci pred Škaredou stredou tzv. popolcovou stredou. V minulosti sa práve tento čas ľudia snažili všestranne využiť na veselosť a zábavu a vlastne bolo všetko dovolené. Fašiang končí pochovávaním basy. Aj naša dedina sa  po určitej prestávke  stala súčasťou týchto zvykov a pripojila sa k reťazcu tradícií. A tak sme sa rozlúčili s obdobím tancovačiek a plesov. Folklórny súbor Bročané, sprevádzaný fašiangovými maskami  oživuje zabudnutú tradíciu fašiangov v našej obci a s veselou chasou chodili  od domu k domu s dychovou hudbou  Slovácká kapela pod vedením pána Horňáčka.  Veselie a dobrá zábava sa končila pochovávaním basy.

Veľká vďaka patrí celému súboru a dobrovoľníkom ,ktorí neváhali a venovali  veľa zo svojho času a súkromia práve v prospech nás všetkých. Som rada, že  sa mi podarilo združiť našich spoluobčanov a tak opäť vdýchnuť život a pripomínať si dávno zabudnuté zvyky a tradície v našej obci.  Je to záväzok do budúcna, aby sme si túto  tradíciu udržiavali, učili naše deti a mládež a ďalej ju rozvíjali. Verím, že sa tradícia fašiangov podarí udržať aj v budúcnosti.

Anna Krídlová

Čítať ďalej: Fašiang 2015

Október mesiac úcty k starším

Jeseň je krásna, jeseň je dar, lebo je obdobím zbierania plodov zeme, ktorú zušľachtili pracovité ruky človeka. Lesy sú oblečené do teplých zlatých farieb, všetko je jasné, priezračné a čisté. Strieborné nitky babieho leta splietajú lúče skúpeho slnka. V tejto krásnej jeseni si aj naša obec pripomenula stretnutím seniorov v kultúrnom dome, že mesiac október je mesiacom úcty k starším. Pri tejto príležitosti boli pozvané manželské páry, ktoré sa dožili 50,55,60 a viac spoločných rokov života. Pre všetkých bola pripravená kytica vďaky a úcty, poskladaná z hovoreného slova, hudby, spevu a vystúpenia klientov nášho domova  seniorov. Našich seniorov prišli pozdraviť aj zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja.

Čítať ďalej: Október mesiac úcty k starším

X. ročník prehliadky dychových hudieb

Dňa 23.8.2014 sa konal jubilejný 10. ročník prehliadky dychových hudieb, kde vystúpili: dychová hudba MORAVANKA pod vedením pána Jána Slabáka; dychová hudba ŠOHAJKA pod vedením pána Ducháčka a dychová hudba MÁJOVANKA pod vedením pána Solárika. V programe vystúpil aj folklórny súbor z Brodského. Aj napriek nepriaznivému počasiu strávili diváci prehliadky krásne popoludnie. Chceme poďakovať občianskemu združeniu PRO ZÁHORÍ za bezplatné zapožičanie skákacieho hradu pre deti. Ďakujeme všetkým zúčastneným, že prišli podporiť toto krásne podujatie.

Čítať ďalej: X. ročník prehliadky dychových hudieb

CBsoft logo 200 2013
Technický prevádzkovateľ.
CBsoft, s.r.o., Potočná 16, 90901 Skalica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks