Firma ŠIKOTRANS

so sídlom v Kútoch na Železničiarskej ulici č. 1385, hľadá pracovníka v dôchodkovom veku na pozíciu VRÁTNIK. Pracovná náplň ako aj ostatné prevádzkové a platové podmienky vysvetlíme telefonicky alebo osobne na pohovore v sídle spoločnosti. V prípade záujmu, môžete volať na číslo 6941 401 alebo 0915 764 901 a kontaktnou osobou je pán Branislav Kopča.

Ponuka práce

Ponúkame prácu v Inteve – priemyselný park medzi Zohorom a Malackami. Ide o montáž a kompletizáciu strešných okien. Práca je vhodná pre mužov. Pracuje sa na 3 zmeny (ranná, poobedná a nočná) Nástupná mzda 958eur brutto + stravné lístky. Poskytujeme týždenné zálohy. Doprava z Brodského je zabezpečená zadarmo. Pre viac info volajte 0908 419 392.

Jednota dôchodcov Brodské

oznamuje účastníkom zájazdu na kúpalisko Dunajská streda, že odchod autobusu je v piatok 13.7.2018 o 07:00 pred poštovým úradom.

Pošta Brodské

Vedúca pošty oznamuje, že z prevádzkových dôvodov bude pošta 3.7.2018 t.j. utorok otvorená od 7:30 hod. do 10:00 hod.

Zväz záhradkárov OV Malacky-Pomoravie

upozorňuje pestovateľov sliviek, ringlót a mirabiel v lokalitách Sekule, Moravský Svätý Ján, Borský Svätý Jur, Kúty, Brodské a Závod na nárast výskytu motýľov veľmi škodlivej II. generácie obalovača slivkového, odchytených vo feromónových lapačoch. Vzhľadom na to odporúčame vykonať postrek proti vyliahnutým húseniciam škodcu v čase od 21.-23. júna 2018 jedným z nasledovných prípravkov :
Calypso 480 SC ochranná lehota 14 dní
Decis Protech ochranná lehota 28 dní
Mospilan 20 SP ochranná lehota 14 dní
Plody slivkovín napadnuté II. generáciou obalovača slivkového už neopadávajú zo stromov, dorastajú a vykazujú červivosť pri zbere úrody.Zároveň si dovoľujeme upozorniť na záhradkárskej verejnosti menej známeho obalovača kôrového-marhulového, ktorý napáda kôru kmeňov kôstkovín, nakoľko počty výskytu trvale prekračujú prahy ekonomickej škodlivosti. Ochrana je možná prostredníctvom výdatného postreku kmeňov hlavne marhúl, ale i ostatných kôstkovín prípravkom:Dursban 480 EC do výšky cca 1 meter nad zemou.