Gynekologická ambulancia Moravský sv. Ján

oznamuje, že nebude ordinovať v dňoch 21.6.2018 - zastupuje MUDr. Bajteková v Šaštíne a 22.6.2018 - zastupuje MUDr. Michalovičová v Gbeloch.

Reštaurácia Alcatrass

Vás srdečne pozýva na tradičnú grilovačku, ktorá bude sprevádzaná cimbálovou kapelou Šibenka. Začiatok je od 19:00 hod. v piatok 22.6.2018. Vstupné 2 €. Grilujú: kolená, rebrá, makrele, cigára a ďalšie chutné jedlá. Tešia sa na Vašu účasť.

Zväz záhradkárov OV Malacky-Pomoravie

upozorňuje pestovateľov sliviek, ringlót a mirabiel v lokalitách Sekule, Moravský Svätý Ján, Borský Svätý Jur, Kúty, Brodské a Závod na nárast výskytu motýľov veľmi škodlivej II. generácie obalovača slivkového, odchytených vo feromónových lapačoch. Vzhľadom na to odporúčame vykonať postrek proti vyliahnutým húseniciam škodcu v čase od 21.-23. júna 2018 jedným z nasledovných prípravkov :
Calypso 480 SC ochranná lehota 14 dní
Decis Protech ochranná lehota 28 dní
Mospilan 20 SP ochranná lehota 14 dní
Plody slivkovín napadnuté II. generáciou obalovača slivkového už neopadávajú zo stromov, dorastajú a vykazujú červivosť pri zbere úrody.Zároveň si dovoľujeme upozorniť na záhradkárskej verejnosti menej známeho obalovača kôrového-marhulového, ktorý napáda kôru kmeňov kôstkovín, nakoľko počty výskytu trvale prekračujú prahy ekonomickej škodlivosti. Ochrana je možná prostredníctvom výdatného postreku kmeňov hlavne marhúl, ale i ostatných kôstkovín prípravkom:Dursban 480 EC do výšky cca 1 meter nad zemou.

Jednota dôchodcov Brodské

oznamuje prihláseným na termálne kúpalisko Veľký meder, že odchod autobusu bude zajtra, vo štvrtok o 07:00 hod. pred poštovým úradom.

Jednota dôchodcov Brodské

oznamuje, že pripravuje cyklozájazd do ADAMOVA dna 9.6.2018 o 10:00 hod, zraz na námestí v Brodskom. V Adamove sa bude konať slávnostné otvorenie, vystúpenie detí, atrakcie pre deti, plavba lodí po Morave.
Zároveň oznamuje, že pripravuje výlet na Termálne kúpalisko Podhájska dňa 27.6.2018. Záujemci sa môžu prihlásiť v klube alebo u členiek výboru.