Priebeh celoplošného testovania na Covid-19

Priebeh celoplošného testovania na Covid-19
V sobotu 31.10.2020 v čase od 7:00 hod. do 12:00 hod. bolo na COVID-19 v Brodskom pretestovaných 533 občanov. Testovanie prebieha bez akýchkoľvek komplikácii. Priemerný čas čakania na výsledok testu je 20-30 minút.
Čítať ďalej...

Celoplošné testovanie na COVID-19 - výsledky prvého kola

Vážení občania!
Prinášam Vám informácie z celoplošného testovania na COVID-19. V našej obci bolo pretestovaných 1579 občanov a z toho pozitívnych bolo 22. Hneď od začiatku som zobrala túto akciu tak, že ju treba čo najlepšie zabezpečiť a to nie kvôli politikom, ale preto, aby sme vytvorili čo najlepšie podmienky pre ľudí, ktorí sem prídu.

Čítať ďalej: Celoplošné testovanie na COVID-19 - výsledky prvého kola

Výsledok celoplošného testovania v sobotu 31.10.2020

Za celý priebeh dnešného testovania na COVID-19 bolo v našej obci pretestovaných 1317 občanov. Testovanie prebehlo bez komplikácií. Ďakujeme testovacím tímom za profesionalitu a občanom za trpezlivosť a rešpektovanie pokynov pri priebehu testovania. V nedeľu pokračujeme!!

Celoplošné testovanie na COVID-19 - odberné miesta a harmonogram - AKTUALIZÁCIA!!!

Vážení občania,
 
od soboty 31.10.2020 do nedele 1.11.2020 nás čaká prvá fáza plošného testovania na COVID-19. Testovanie bude prebiehať v priestoroch Kultúrneho domu v Brodskom, kde budú zriadené dve odberné miesta. Počet odberných miest je určený podľa počtu volebných okrskov v jednotlivých obciach a mestách. Kultúrny dom bol určený preto lebo spĺňa všetky požiadavky, ktoré boli určené pre odberné miesta a objekt bol schválený určenými inštitúciami.

Čítať ďalej: Celoplošné testovanie na COVID-19 - odberné miesta a harmonogram - AKTUALIZÁCIA!!!

Celoplošné testovanie na COVID-19

Vážení spoluobčania,
 
Celoplošné testovanie bude prebiehať v termínoch 30.10. až 1.11.2020 a 6.11. až 8.11.2020. Testovanie sa uskutoční v priestoroch Kultúrneho domu, kde budú zriadené dve odberné miesta. Za obec pripravíme všetko, čo sa bude od nás vyžadovať, na čo najlepšie splnenie úloh, ktoré nás čakajú aj keď je momentálne situácia neľahká, nakoľko všetci pracovníci obecného úradu sú v nariadenej karanténe. Budeme sa snažiť všetko, čo najlepšie odhadnúť, ale istotne budeme aj improvizovať a to najlepšie ako vieme.
 
Zároveň, žiadam a prosím dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní zúčastniť sa a spolupracovať pri zabezpečení priebehu celoplošného testovania COVID-19 v dňoch 30.10. – 01.11.2020 (piatok – nedeľa) a v dňoch 06.11. – 08.11.2020 (piatok – nedeľa) ako administratívna výpomoc, aby sa prihlásili telefonicky na 0905 277 398 alebo mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Bližšie informácie poskytneme pri osobnej komunikácii.
Ďakujem tým, ktorí sa mi už dnes hlásili, že ak bude treba prídu pomôcť. Zrejme to budeme potrebovať. Za Vašu ochotu pekne ďakujeme.
Viac informácií budeme priebežne zverejňovať.
 
Všetky dostupné informácie k celoplošnému testovaniu sú uvedené na webovej stránke https://www.somzodpovedny.sk/
 
Inštruktážne videá ako bude prebiehať testovanie na COVID-19 https://spolocnazodpovednost.mil.sk/94019/

Potvrdenia o žití

oznamujeme poberateľom dôchodkov, že z dôvodu karantény na obecnom úrade, nie je možné overiť podpis na potvrdeniach o žití. Po preverení u Českej správy sociálneho zabezpečenia Vám oznamujeme, že Tlačivá môžete zasielať bez overenia podpisu s uvedením objektívneho dôvodu. Ako dôvod do tlačiva treba dopísať: "Zatvorenie obecného úradu z dôvodu karantény Covid-19". Takto podpísané tlačivo môžete zasielať poštou alebo elektronicky na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..
 
Vyjadrenie Českej správy sociálneho zabezpečenia:
V případě, že z objektivních důvodů – v souvislosti s pandemií COVID-19 – nelze podpis důchodce na potvrzení o žití úředně ověřit (příslušné instituce a úřady jsou zavřené) nebo nefungují poštovní služby, pak lze výjimečně akceptovat zaslání potvrzení o žití podle pravidel v období pandemie, tj. důchodce potvrzení o žití vytiskne, vyplní, podepíše jej vlastnoručním podpisem, naskenuje a zašle jej e-mailem na elektronickou adresu podatelny ČSSZ Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Tyto objektivní důvody však musí důchodce v potvrzení o žití výslovně uvést.
Zároveň podotýkám, že situace se stále vyvíjí a je možné, že v mezidobí dojde k přijetí opatření tak, jako v první vlně pandemie. Doporučuji proto sledovat internetové stránky ČSSZ – www.cssz.cz
 
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks