Vianočný príhovor pána farára

Vianočný príhovor pána farára
Drahí bratia a sestry v Brodskom, srdečne Vás pozdravujem a pozývam, aby sme sa spolu vydali na cestu do Betlehema. Nebojte, neporušíme aktuálne nariadenia, budeme putovať duchovne do Betlehema, usaďme sa pred naším Betlehemom, ktorý máme na stole, alebo pod stromčekom a uvažujme.
Čítať ďalej...

Informácie k celoplošnému testovaniu v obci Brodské.

Informácie k celoplošnému testovaniu v obci Brodské.
Oznamujeme občanom, že obec Brodské zabezpečila testovanie občanov antigénovými testami v rámci celoplošného skríningu.
Testovanie občanov v našej obci na COVID-19 sa uskutoční nasledovne:
Štvrtok 21.1.2021 od 10:00 hod. do 17:00 hod. (prestávka od 13:00 – 13:30 hod.)
Piatok 22.1.2021 od 13:00 hod. do 17:00 hod.
Sobota 23.1.2021 od 10:00 hod. do 17:00 hod. (prestávka od 13:00 – 13:30 hod.)
Obec zriadila jedno mobilné odberné miesto.
Testovanie sa uskutoční v kultúrnom dome, vstup bude cez bezbariérový vstup. Testovanie je odporúčané od 15 do 65 rokov, v prípade záujmu sa môžu otestovať aj občania starší ako 65 rokov. Deti vo veku od 15 do 18 rokov musia prísť na testovanie so svojim rodičom, alebo zákonným zástupcom, ktorému bude odovzdaný výsledok testovania dieťaťa.
Prednostne testovaní budú občania s trvalým a prechodným pobytom v obci Brodské, onkologickí pacienti, zdravotne znevýhodnení občania a tehotné ženy. Na testovanie si so sebou prineste občiansky preukaz. Upozorňujeme, ak bol občan pozitívne testovaný v minulosti/posledných 90 dní/ , nepotrebuje test, len potvrdenie od svojho ošetrujúceho lekára o prekonaní COVIDU-19.
Testami vykonanými v týchto dňoch sa môžete preukázať od 27.1.2021. Je nutné prísť s rúškom na tvári, dodržiavať odstupy a tiež pokyny usporiadateľov.
Prosíme všetkých občanov o maximálnu trpezlivosť, ohľaduplnosť, disciplínu. Ďalšie informácie budeme priebežne dopĺňať. ZVLÁDLI SME PRVÉ KOLO, ZVLÁDNEME TO S VAŠOU POMOCOU AJ TERAZ.
×

Poznámka

The was a problem converting the source image.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/fasang_2018

Fašiangovanie v Brodskom

„Pod šable, pod šable, múj miuí pane, dajte nám suaniny jako dvje duaňe.

Ani sme sa nenazdali a po vianočnom období nám klope na dvere Veľká noc. Ale pred ňou je obdobie fašiangov, ktoré sú obdobím od Troch kráľov až do polnoci pred Popolcovou stredou. V minulosti sa práve tento čas ľudia snažili využiť na veselosť a zábavu. Fašiang končí pochovávaním basy. A tak sa aj naša obec Brodské rozlúčila s obdobím tancovačiek. Folklórny súbor Brodčané, sprevádzaný fašiangovými maskami oživil zabudnutú tradíciu fašiangov v našej obci a s veselou chasou chodili od domu k domu s dychovou hudbou Záhorácki muzikanti. V kultúrnom dome roztancovali celú sálu, kde bola pripravená zabíjačková hostina, ktorú pripravil obecný úrad. Každý si prišiel na svoje, či už tí najmladší, stredná generácia alebo dôchodcovia. Folklórny súbor sa predviedol scénkou o fašiangoch. Veselie a dobrá zábava sa končila pochovávaním basy. Tešili sme sa bohatej účasti a dúfame, že takýmto spôsobom budeme uchovávať naše zvyky a tradície pre ďalšie generácie. Touto cestou chceme srdečne poďakovať dobrovoľníkom, ktorí neváhali a venovali veľa zo svojho času a súkromia a celému folklórnemu súboru na čele s pani Marcelou Antálkovou za ich kultúrny program.
Anna Krídlová, starostka obce
{gallery}fasang_2018{/gallery}
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks