Stavanie mája

V máji, vie to mladá cházka
V celom svete kvitne láska.
Mesiac máj patrí všetkým zaľúbeným. Májové slávnosti sú plné tradičných zvykov. Máj je obdobie lásky a zrodu nového života. Stavanie májov patrí azda medzi najromantickejšie tradície, ktoré sa u nás viažu k ročným obdobiam. Už po stáročia sa vybrali mládenci do lesa , aby si tam každý pre svoje milované dievča vyťal najkrajší strom. Kedysi sa stavali máje v noci, ticho a tajne, neskôr hlučne s veselou muzikou. Dnes sa sadí tento symbol života symbolicky v našej obci, aby nám pripomenul dávne tradície predkov. Je veľmi príjemné konštatovať, že pokračujeme v tradícii našich predkov. Nech je mája symbolom života, ktorý zrodila jar. Nech je symbolom našej nádeje, že všetky tiene, ktoré nás trápili a sužovali sa stratia v jej slnku. Za ústretovosť a pomoc pri zabezpečovaní a stavaní máje úprimne a srdečne ďakujem členom dobrovoľného hasičského zboru a dobrovoľníkom z našej obce.
Anna Krídlová
CBsoft logo 200 2013
Technický prevádzkovateľ.
CBsoft, s.r.o., Potočná 16, 90901 Skalica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks