Priebeh celoplošného testovania na Covid-19

Priebeh celoplošného testovania na Covid-19
V sobotu 31.10.2020 v čase od 7:00 hod. do 12:00 hod. bolo na COVID-19 v Brodskom pretestovaných 533 občanov. Testovanie prebieha bez akýchkoľvek komplikácii. Priemerný čas čakania na výsledok testu je 20-30 minút.
Čítať ďalej...

Potvrdenia o žití

oznamujeme poberateľom dôchodkov, že z dôvodu karantény na obecnom úrade, nie je možné overiť podpis na potvrdeniach o žití. Po preverení u Českej správy sociálneho zabezpečenia Vám oznamujeme, že Tlačivá môžete zasielať bez overenia podpisu s uvedením objektívneho dôvodu. Ako dôvod do tlačiva treba dopísať: "Zatvorenie obecného úradu z dôvodu karantény Covid-19". Takto podpísané tlačivo môžete zasielať poštou alebo elektronicky na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..
 
Vyjadrenie Českej správy sociálneho zabezpečenia:
V případě, že z objektivních důvodů – v souvislosti s pandemií COVID-19 – nelze podpis důchodce na potvrzení o žití úředně ověřit (příslušné instituce a úřady jsou zavřené) nebo nefungují poštovní služby, pak lze výjimečně akceptovat zaslání potvrzení o žití podle pravidel v období pandemie, tj. důchodce potvrzení o žití vytiskne, vyplní, podepíše jej vlastnoručním podpisem, naskenuje a zašle jej e-mailem na elektronickou adresu podatelny ČSSZ Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Tyto objektivní důvody však musí důchodce v potvrzení o žití výslovně uvést.
Zároveň podotýkám, že situace se stále vyvíjí a je možné, že v mezidobí dojde k přijetí opatření tak, jako v první vlně pandemie. Doporučuji proto sledovat internetové stránky ČSSZ – www.cssz.cz
 
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks