Máj, máj, máj zelený....

Máj, máj, máj zelený....
Mesiac máj sa vo všeobecnosti považuje za obdobie lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. Najvýznamnejšie postavenie medzi rastlinami mal vo zvykoch tohto obdobia strom, ktorý sa v tejto súvislosti označuje ako máj.
Ako máj slúžili najmä vysoké rovné stromy - smreky zbavené kôry. Ich vrcholce sa zdobili pestrofarebnými stuhami.
Zvyk stavania májov sme v zmenenej podobe udržali aj dnes, v tejto ťažkej dobe. Postavili sme jeden ovenčený stromček ako symbol mája pri kultúrnom dome.

Zmena cestovného poriadku od 10.5.2020

Zmena cestovného poriadku od 10.5.2020
Vážení spoluobčania od 10.5.2020 t.j. od zajtra budú jazdiť namiesto vlakov autobusy od staničnej budovy, okrem prvých vlakov ráno budú jazdiť v časoch pravidelných odchodov podľa grafikonu vlakovej dopravy.
 

Keď si mýlime prírodu so zberným dvorom

Dobrý deň. Chcem týmto mailom oznámiť všetkým spoluobčanom obce Brodské, poprípade Kúty že, ak zabudli kde sa nachádza zberný dvor tak určite to miesto nieje na poľných cestách okolo obce. Len ťažko sa mi potom vysvetľuje svojim deťom, ktoré od malička učíme že, všetky odpadky patria do odpadu a nie do prírody, prečo sa stále nájdu ľudia ktorí akosi nechápu pojem čistého prostredia. Chcem týmto požiadať svojich spoluobčanov, ktorý by vedeli z určitosťou povedať komu tá sedacia súprava, ktorá je na poľnej ceste za obcou patrí, tak ju veľmi rád a na vlastné náklady odveziem späť svojmu majiteľovi.
S pozdravom Horinka Tibor
odpad
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks