Máj, máj, máj zelený....

Máj, máj, máj zelený....
Mesiac máj sa vo všeobecnosti považuje za obdobie lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. Najvýznamnejšie postavenie medzi rastlinami mal vo zvykoch tohto obdobia strom, ktorý sa v tejto súvislosti označuje ako máj.
Ako máj slúžili najmä vysoké rovné stromy - smreky zbavené kôry. Ich vrcholce sa zdobili pestrofarebnými stuhami.
Zvyk stavania májov sme v zmenenej podobe udržali aj dnes, v tejto ťažkej dobe. Postavili sme jeden ovenčený stromček ako symbol mája pri kultúrnom dome.

Vážení občania

Vážení občania

z dôvodu poruchy na vodovodnej sieti je na uliciach Hviezdoslavova, Športová, 1. mája obmedzená dodávka pitnej vody. Porucha by mala byť dnes 2.7.2020 odstránená do 18:00 hod.

×

Poznámka

The was a problem converting the source image.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/brigada

Jarná brigáda ku dňu zeme

V sobotu 6.4.2019 obec uskutočnila prvú jarnú brigádu pod názvom „Upracme svoju obec a jej okolie“. Bolo vytipovaných niekoľko lokalít v okolí, ktoré sme plánovali vyčistiť. Na brigáde sa zúčastnilo 25 dobrovoľníkov, ktorí sa rozdelili na skupiny a vyčistili najviac znečistené lokality a svojím nasadením prispeli ku skrášleniu našej obce, okolia a životného prostredia. Aj keď brigádnikov neprišlo veľa, za 3,5 hodiny vyzbierali neuveriteľné množstvo odpadu. Najviac prekvapené boli deti, ktoré prišli pomôcť a nechápali, čo všetko môžu ľudia vyviezť do prírody. Vrecia plné odpadu sú pri cestách, obec zabezpečí odvoz. Táto brigáda sa konala prvý krát, radi by sme ju zopakovali, nakoľko je v okolí toľko odpadu, že je to až neuveriteľné s akou bezohľadnosťou sa človek vo svojom okolí stretáva. Vodiči áut, ktorí prechádzajú okolím si neodpustia, aby nevyhodili nejaký odpad alebo plné vrece odpadu. To isté je aj na bágri, na železničnej stanici, za železničnou stanicou, v blízkosti Moravy, na panskej a v celom okolí. Naučiť týchto ľudí k environmentálnemu cíteniu je beh na dlhé trate. Ale skúsime to a určite sa nám to spoločnými silami podarí. Touto cestou sa chcem srdečne poďakovať všetkým zúčastneným za to, že si našli čas a priložili ruku k dielu. Po brigáde bolo malé občerstvenie - guláš, ktorý navaril pán poslanec Ing. Berec. Som presvedčená, že nabudúce bude väčšia účasť a pripoja sa k nám aj členovia organizácií, ktoré pôsobia v obci.
Ešte raz veľké ĎAKUJEM patrí všetkým, ktorí sa zúčastnili brigády, pomohli prírode a skrášleniu okolia obce.
{gallery}brigada{/gallery}
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks