Vianočný príhovor pána farára

Vianočný príhovor pána farára
Drahí bratia a sestry v Brodskom, srdečne Vás pozdravujem a pozývam, aby sme sa spolu vydali na cestu do Betlehema. Nebojte, neporušíme aktuálne nariadenia, budeme putovať duchovne do Betlehema, usaďme sa pred naším Betlehemom, ktorý máme na stole, alebo pod stromčekom a uvažujme.
Čítať ďalej...

Informácie k celoplošnému testovaniu v obci Brodské.

Informácie k celoplošnému testovaniu v obci Brodské.
Oznamujeme občanom, že obec Brodské zabezpečila testovanie občanov antigénovými testami v rámci celoplošného skríningu.
Testovanie občanov v našej obci na COVID-19 sa uskutoční nasledovne:
Štvrtok 21.1.2021 od 10:00 hod. do 17:00 hod. (prestávka od 13:00 – 13:30 hod.)
Piatok 22.1.2021 od 13:00 hod. do 17:00 hod.
Sobota 23.1.2021 od 10:00 hod. do 17:00 hod. (prestávka od 13:00 – 13:30 hod.)
Obec zriadila jedno mobilné odberné miesto.
Testovanie sa uskutoční v kultúrnom dome, vstup bude cez bezbariérový vstup. Testovanie je odporúčané od 15 do 65 rokov, v prípade záujmu sa môžu otestovať aj občania starší ako 65 rokov. Deti vo veku od 15 do 18 rokov musia prísť na testovanie so svojim rodičom, alebo zákonným zástupcom, ktorému bude odovzdaný výsledok testovania dieťaťa.
Prednostne testovaní budú občania s trvalým a prechodným pobytom v obci Brodské, onkologickí pacienti, zdravotne znevýhodnení občania a tehotné ženy. Na testovanie si so sebou prineste občiansky preukaz. Upozorňujeme, ak bol občan pozitívne testovaný v minulosti/posledných 90 dní/ , nepotrebuje test, len potvrdenie od svojho ošetrujúceho lekára o prekonaní COVIDU-19.
Testami vykonanými v týchto dňoch sa môžete preukázať od 27.1.2021. Je nutné prísť s rúškom na tvári, dodržiavať odstupy a tiež pokyny usporiadateľov.
Prosíme všetkých občanov o maximálnu trpezlivosť, ohľaduplnosť, disciplínu. Ďalšie informácie budeme priebežne dopĺňať. ZVLÁDLI SME PRVÉ KOLO, ZVLÁDNEME TO S VAŠOU POMOCOU AJ TERAZ.
×

Poznámka

The was a problem converting the source image.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/folklor_brocanek

Regionálna súťaž detských folklórnych speváckych skupín a jednotlivcov

Súťaž sa tento rok konala 20. marca 2018 v Gbeloch.
Náš folklórny súbor sa súťaží zúčastňuje každoročne od svojho založenia. Brodčánek si tento rok pripomenie už 25 rokov od svojho založenia. V niektorých rokoch sa súťaže zúčastnilo toľko detí z Brodského, že vytvorili dievčenské, alebo chlapčenské spevácke skupiny a súťažili aj traja, štyria sólisti.Mnohí sa umiestnili na prvom mieste a postúpili do krajského kola. V utorok súťažila z Brodského len jedna speváčka trinásť ročná Timea Poláková. Umiestnila sa v zlatom pásme.Spievala pesničky Voly, voly, sivé voly a V šírem poli studánečka kamenná. Blahoželáme jej a prajeme aby ešte veľa raz s našimi pesničkami reprezentovala Brodské. V prehliadke detských folklórnych súborov sa predstavil aj náš súbor Brodčanek. Za svoje vystúpenie dostali cenu a diplom za úspešné účinkovanie. Aj členov v súbore výrazne ubudlo. Na celom Slovensku sa po úspešných programoch Zem spieva zvýšil záujem o folklór. Dôkazom bola aj táto súťaž. Zúčastnilo sa jej 21 spevákov,len v Brodskom to tak nieje. Nie sú v našej obci deti, ktoré by sa chceli učiť ľudové piesne a tance?
Marcela Antálková
{gallery}folklor_brocanek{/gallery}
 
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks