Výstava ovocia, zeleniny a kvetov 2022

Kategória

Už niekoľko desaťročí sa u nás začiatkom jesene koná výstava ovocia, zeleniny aj kvetov. Vymenili sa generácie záhradníkov, zmenili sa aj odrody ovocia. V zeleninovej záhrade sa okrem klasickej zeleniny začali pestovať donedávna neznáme druhy, ktorým sa darí v teplejších oblastiach.

V posledných rokoch sa aj na dedine zmenil spôsob života. Stále tu žijú obyvatelia, ktorých baví práca v záhradke a nie sú to len seniori. I mladší si nájdu čas a záhradka je ich koníčkom. Svedčia o tom plody prinesené na výstavu. Na stoloch v sále ležalo množstvo krásnych a rôznorodých plodov mnohých odrôd. Najmladším záhradkárom v našej obci je Adam Jakubec, žiak základnej školy. Vo svojom veku má už veľa znalostí o rastlinách a ich pestovaní.

Každý rok výstavu doplňujú a osviežia rôzne dekoratívne výtvory. Tento rok to boli práce žiakov ZŠ na tému: „Záhrada a čo v nej nájdeme“. Videli sme vtipné nápadité skupinky papierových záhradníkov s košmi, debničky s papierovým ovocím, usmiateho ježka, z odrezkov vyrobené dážďovky, slimákov, húsenice, stromy s ovocím.

Mimoriadnu dekoráciu vytvorili dve mladé ženy, Hanka Knapová a Zuzka Hesková. Predstavili, ako vyzerali v minulosti „žne“. Postavu ženy obliekli do kvetov, listov a tráv, okolo postavili hospodárske náradie aj rôzne kuchynské predmety a pomôcky, ktoré vyplnili lesnými aj záhradnými plodmi,  kvetmi a obilím.

Ťažko sa to podrobne opisuje. Celú výstavnú sálu bolo treba vidieť. Tešíme sa na stretnutie aj na budúci rok.

Výbor SZZ Brodské

Zverejnené 28. septembra 2022.
Bez úpravy .